KAMILA SKOLIMOWSKA
Dzieciństwo
Już jako kilkuletnie dziecko Kamila wykazywała się dużą sprawnością fizyczną. Uwielbiała robić fikołki, mostki i brzuszki. Chętnie jeździła na rowerze, hulajnodze czy łyżwach. Przejawiała również ogromny talent pływacki. Największą frajdę sprawiały jej skoki do wody. Kamila od zawsze miała wielkie wsparcie w najbliższych. Rodzice zachęcali zarówno Kamilę jak i jej starszego brata Roberta do tego by zainteresowali się sportem. Wyznawali bowiem zasadę, że sport uczy: rzetelności, tolerancji, odwagi, kompromisu oraz pracowitości i to właśnie chcieli przekazać swoim dzieciom.

Ciężary i inne sporty
Po dwóch latach ciężkiej pracy uzyskała 60 kg w rwaniu i 90 kg w podrzucie. Ten wynik zagwarantował jej brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorek rozgrywanych w Elblągu. Niestety z powodu restrykcyjnych przepisów przygoda Kamili z tym sportem dobiegła końca. Państwo Skolimowscy rozpoczęli zatem poszukiwanie innej dyscypliny sportu dla swojej córki. W szkole podstawowej przy ulicy Afrykańskiej były dwie klasy sportowe: jedna o profilu wioślarskim, druga lekkoatletycznym. Chcąc nawiązać do sukcesów swojej cioci Barbary Wojciechowskiej (m.in: olimpijki z Montrealu) Kamila zdecydowała się na wioślarstwo. Jeszcze wtedy trenowała jednocześnie dwie dyscypliny: wioślarstwo i podnoszenie ciężarów, z których ciężko było jej zrezygnować. W wioślarstwie Kamila radziła sobie bardzo dobrze - biła rekordy klasy oraz szkoły, dzielnie rywalizowała z chłopcami, startowała w zawodach, odnosiła sukcesy, ale czuła, że nie jest to sport, którego uprawianie sprawia jej radość. Zrezygnowała... Kilka miesięcy grała jeszcze w siatkówkę w klubie Skra Warszawa, ale to również nie było to czego szukała.
Rzut młotem
Igrzyska Olimpijskie - Sydeny 2000
Wszystko to sprawiło, że jej świat zmienił się diametralnie. Z dnia na dzień stała się osobą medialną, była zapraszana do licznych programów oraz na oficjalne spotkania, udzieliła również niezliczonej liczby wywiadów. Wiele osób prosiło ją o autograf lub chwilę zwyczajnej rozmowy. Kamila zawsze była do dyspozycji, cierpliwie, z uśmiechem pozowała do zdjęć i odpowiadała na pytania, co świadczyło o tym, że pomimo młodego wieku jest poukładaną i dojrzałą jest osobą.
Lata 2001 – 2008
Kamila prywatnie
Edukacja
Policja
18 lutego 2009
Przyczyną śmierci był zator tętnicy płucnej. Pogrzeb odbył się 26 lutego 2009 roku. Prochy Kamili spoczęły w grobie
przy Alei Zasłużonych Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Na tablicy nagrobnej napisano
Upamiętnienie
Największe sukcesy
Warszawa: rekord świata juniorów (66,62)
Melbourne: zwycięstwo w finale Grand Prix IAAF, rekord świata juniorów (71,71)
Brisbane: zwycięstwo w Igrzyskach Dobrej Woli (70,31)
Göteborg: 3 miejsce - mistrzostwa Europy
Osaka: 4 miejsce – mistrzostwa świata seniorów (73,75)