Informator kibica

Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się w środę 22 sierpnia 2018 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Początek zawodów o godz. 16.00.

Obowiązują bilety, czy wstęp jest bezpłatny?

Wstęp na 9. Memoriał Kamili Skolimowskiej jest bezpłatny.

Nie są też potrzebne żadne wejściówki – wystarczy po prostu przyjść na stadion i zająć wybrane, wolne miejsce.

Wszystkie bilety zakupione do 17 lipca 2018 r. tracą swoją ważność, podobnie jak miejsca zarezerwowane przy zakupie biletu.

Osoby, które zakupiły bilety mogą je zwrócić. Procedura zwrotu jest opisana tu: http://fundacjakamili.pl/2018/07/17/jak-dokonac-zwrotu-biletow/

O której godzinie przyjść na stadion?

Bramy dla widzów zostaną otwarte o godzinie 15.00. Wejście bramami numer 1, 2, 3, 4, 5, 6 i 7. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 20:00. Wstęp na zawody jest wolny, zajmowanie miejsc na trybunach odbywa się na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Sugerujemy przybycie na stadion możliwie jak najwcześniej. Przed startem Memoriału na kibiców czekać będą liczne atrakcje – animacje, konkursy, dobra muzyka. Czynnych będzie także wiele punktów gastronomicznych.

Czy będą jakieś imprezy towarzyszące?

Tak, organizatorzy przygotowali także w dniu Memoriału Lekkoatletyczny Piknik Integracyjny – na Placu Europejskim przy bramie nr 4 Stadionu Śląskim w godz. 15:00-18:00 na całe rodziny czekać będzie mnóstwo atrakcji zlokalizowanych w kilku strefach tematycznych. Uczestnictwo we wszystkich aktywnościach jest bezpłatne.

  • Strefa lekkoatletyczna – gdzie pod okiem trenerów będzie można spróbować swoich sił w pchnięciu kulą, rzutach młotem i dyskiem i biegach przez płotki.
  • Strefa zdrowia – z fachowymi poradami dietetyków na temat przestrzegania właściwej diety, doboru ćwiczeń, sposobach radzenia sobie ze stresem.
  • Strefa integracyjna – pokazy sportowej rywalizacji osób z niepełnosprawnościami: handbike, walki szermiercze i koszykówka na wózkach.
  • Strefa dzieci – zajęcia plastyczne z animatorami, których tematem przewodnim będzie lekkoatletyka oraz printwall (odciśnięcie swojej pomalowanej dłoni na specjalnej ściance).

Jak dotrzeć na stadion?

Na Stadion Śląski można dotrzeć bez problemu korzystając z licznych środków publicznego transportu zbiorowego.

Linie tramwajowe: 1, 6, 11, 19, 23, 33

Linie autobusowe: 6, 23, 820, 830 i 840

Najłatwiej wyszukać dogodne dla siebie połączenia korzystając ze strony https://rj.kzkgop.com.pl/.

Przystanki znajdujące się w bezpośrednim pobliżu Stadionu Śląskiego:

Chorzów Stadion Śląski”

„Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia”

„Park Śląski Wejście Główne”.

Czy warto przyjechać samochodem?

Osoby wybierające się na stadion powinny mieć na uwadze możliwe utrudnienia drogowe i korki w aglomeracji śląskiej. Zdecydowanie sugerujemy skorzystanie z transportu publicznego. Jeśli ktoś zdecyduje się jednak przyjechać samochodem musi pamiętać, że parkowanie na terenie Parku Śląskiego będzie płatne, a liczba miejsc parkingowych jest ograniczona.

Kibice powinni wziąć pod uwagę, że największe korki tworzyć się będą przy wjazdach: Głównym (od ulicy Chorzowskiej) oraz Stadion Śląski (przy centrum handlowym). W momencie, gdy wszystkie miejsca postojowe przy tych wjazdach się zapełnią – zostaną one zamknięte.

Jednocześnie informujemy, że wjazd do Parku Śląskiego od strony centrum handlowego AKS będzie niemożliwy, z wyjątkiem osób niepełnosprawnych przejeżdżających na dedykowany dla nich parking.

Bezpłatne miejsca parkingowe dostępne są w Strefie Kultury przy NOSPRze (Katowice, ul. Olimpijska), przy Cmentarzu Komunalnym (Katowice, ul. Murckowska) oraz przy centrum handlowym Silesia City Center (Katowice, ul. Chorzowska).

Bezpieczeństwo

Personel pilnujący wejść może skontrolować zarówno kibiców oraz ich bagaż. Listy przedmiotów zabronionych oraz regulamin imprezy/stadionu zostaną wywieszone na bramach wejściowych na obiekt. Regulamin jest dostępny także tu: http://fundacjakamili.pl/2018/08/15/regulamin-imprezy-masowej-memorialu-skolimowskiej/

Wszelkie podejrzane zachowania czy też pakunki pozostawione bez opieki należy niezwłocznie zgłaszać stewardom lub Policji. W przypadku ogłoszenia komunikatu o ewakuacji lub zakończeniu imprezy należy spokojnie udać się w stronę najbliższego dostępnego wyjścia. Należy wykonywać polecenia stewardów i spikera imprezy. Nie wolno stawać na promenadzie, schodach lub w przejściach. Stewardzi będą zwracali na to szczególną uwagę.

Dzieci

Dzieci do lat 13 mogą wejść na stadion tylko pod opieką osoby pełnoletniej. Rodzice lub opiekunowie ponoszą pełną odpowiedzialność za dzieci oglądające zawody. Jeśli dziecko się zagubi należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższym stewardem, który przekaże informację spikerowi zawodów. Zabronione jest pozostawianie wózków dziecięcych w ciągach komunikacyjnych stadionu.

Kibice niepełnosprawni

Dla kibiców poruszających się na wózkach inwalidzkich najdogodniejsze będzie wejście bramą nr 6, skąd najbliżej jest do sektora z ułatwieniami dla niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne, które posiadają specjalną kartę parkingową dla swoich pojazdów mogą skorzystać z dedykowanego dla nich parkingu P1 (wjazd od centrum handlowego AKS). Wszyscy kibice w każdej sytuacji mogą zwrócić się o pomoc i asystę stewardów stadionowych.

Jakie dokumenty należy zabrać ze sobą?

Memoriał Kamili Skolimowskiej jest imprezą masową, a obowiązkiem uczestnika imprezy masowej jest posiadania przy sobie dokumentu tożsamości i okazywanie go każdorazowo na żądanie służb porządkowych lub służb informacyjnych organizatora.

Czy można wejść na zawody z plecakiem lub innym bagażem?

Organizator odradza zabierania ze sobą zbędnych przedmiotów (poza np. szalikiem, portfelem, kluczami, telefonem), a w szczególności przedmiotów określonych jako zabronione. Nie należy tym samym zabierać ze sobą toreb/walizek/plecaków, których sprawdzanie opóźnia wejście na stadion.

Czy na stadion będzie można wejść ze zwierzętami?

Nie będzie możliwości wprowadzania zwierząt na teren imprezy (poza „psami pracującymi”, jak np. pies przewodnik osoby niewidomej).

Czy na stadion będzie można wejść z rowerem?

Nie będzie możliwości wprowadzenia roweru na teren imprezy. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za pozostawione przed stadionem rowery osób, które zdecydują się nimi przyjechać na zawody.

Czy na teren stadionu będzie można wnieść napoje?

Jedynie napoje o pojemności do 500 ml, wyłącznie w plastikowych butelkach bez nakrętek. Przed i w trakcie Memoriału zakup napojów będzie możliwy w licznych punktach gastronomicznych. Płatność w kioskach gastronomicznych realizowana będzie przy użyciu gotówki oraz kart płatniczych. Ze względów bezpieczeństwa na terenie imprezy obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia napojów w opakowaniach szklanych, metalowych lub wykonanych z innego materiału mogącego stanowić zagrożenie dla uczestników imprezy.

Czy na teren stadionu można wnosić aparaty fotograficzne i kamery video?

Stewardzi mogą odmówić wniesienia na teren imprezy oraz zabronić używania w trakcie meczu profesjonalnej kamery video lub profesjonalnego aparatu fotograficznego. Dotyczy to tylko wielkogabarytowych/fotoreporterskich urządzeń rejestrujących dźwięk i/lub obraz z długim, wymiennym obiektywem. Podczas imprezy obowiązuje całkowity zakaz używania bezzałogowych statków powietrznych (dronów).

Komunikaty informacyjne

Zachęcamy do śledzenia stron internetowych www.memorialkamili.pl oraz www.stadionslaski.pl, a także mediów społecznościowych (Facebook, Twitter) Fundacji Kamili Skolimowskiej i Stadionu Śląskiego, gdzie na bieżąco publikowane będą komunikaty oraz informacje dot. Memoriału.